Його СБУ викрила у січні цього року на Черкащині.

Як встановило розслідування, фігурант займався підпалами на місцевій залізниці та облаштовував схрони з вибухівкою для підготовки терактів на території регіону. Співробітники СБУ затримали зловмисника, коли він закладав у схованку понад 4 кг вибухових речовин, які згодом мали забрати потенційні виконавці підривів.

За даними слідства, засудженим є завербований ворогом 25-річний безробітний зі Смілянського району. У поле зору фсб він потрапив під час пошуку «легких грошей» на ТГ-каналах. Його першим агентурним завданням був підпал кабельної шафи зв’язку на перегоні Укрзалізниці.

Для скоєння злочину чоловік використав легкозаймисту суміш, а факт загоряння зафіксував на телефонну камеру та «прозвітував» куратору з рф. Далі агент отримав від російського спецслужбіста інструкцію на виготовлення вибухової суміші з підручних засобів.

За матеріалами СБУ суд визнав зловмисника винним відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

– ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану);

– ч. 2 ст. 263-1 (незаконне виготовлення вибухової речовини, вчинене за попередньою змовою групою осіб);

– ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження з вибуховими речовинами, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Розслідування проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

За матеріалами Черкаської ОВА. 

Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?

Підписуйтеся на

фейсбук-сторінку «Голосу України»,

де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.